Araba ve Ben10 Oyunları İçin Oyunzet.Com

Oyun sitelerinin sadece çocuklara yönelik olduğu algısının artık geçerli olmadığı günümüzde; yetişkin ve ayrıca bayan oyun severlerin giderek arttığını da belirtmekte fayda var. Tüm bu süreçte yeni nesil oyunlar etkili olurken; flash oyun siteleri de geri de kalmamaya çalışıyor. Akıllı telefonlar ile artık online oyunların kullanımı artmış, bilgisayar yerine mobil oyun devrimi gelişmeye başlamıştır.

Akıllı telefonlara entegre mobil oyun siteleri

Akıllı telefonlarda oynanan oyunlar, daha çok telefona indirilip kurularak oynanan oyunlardır. Ancak ben10 oyunları veya kız oyunları gibi online tarzdaki oyunlar; flash oyun sitelerde oynanmaktadır. Flash oyun siteleri, daha çok bilgisayar ortamında çalışabilen sitelerdir ancak mobil oyunlara dönüş ile birlikte flash oyun siteleri de tasarımsal açıdan yeniliğe gitmeye başladı.

ben10

Örneğin ben10 oyunları seven bir bireyin mobil telefon ile oyun sitesini açması ve oynayamaması, o siteye tekrar ziyaret etmesini zorlaştırır. Artık herkes tarafından ulaşılabilir olan akıllı telefonlar, mobil oyunları da oynamayı desteklemektedir. Bu sebeple oyun sitesini mobil platforma uygun hale getiren siteler; üst sıralara çıkmaktadır. Bunun için tek seçenek; responsive bir tasarıma geçmektir.

Flash araba oyunları neden azalıyor?

Flash oyunlar denildiğinde akla; daima erkekler ve araba oyunları gelmekteydi. Şu anda da halen araba oyunlarının en çok oynanan oyunlar olduğu bir gerçek ancak bayan faktörü ve mobil indirilebilir oyunların olması; bu sektöre büyük zarar vermeye başladı.

Akıllı telefonlara kurulan birçok araba oyunu mevcut. Örneğin Need For Speed Most Wanted, Asphalt 8 yada Euro Truck gibi araba oyunları; bilgisayar üzerinde oynanmaktaydı ancak mobil sürümleri de çıktığı için şu an flash oyun sitelerindeki araba oyunları rağbetini azalttı. Bunun önüne geçmek ve oyun severleri tekrar hareketlendirmek için bazı yöntemler uygulanmalı.

  • Tasarımsal açıdan responsive bir tasarıma geçilmeli.
  • Flash araba oyunlarının formatı, akıllı telefonların açabileceği formatta olmalı.
  • Araba oyunlarının kalitesi geliştirilmeli.
  • Araç oyunlarında gerçekçilik ön plana çıkarılmalı ve zorlu seviyeler yaratılmalı.

Tüm bu faktörler dikkate alındığında; sitenizdeki araba oyunları alanına ilginin artacağını görebilirsiniz.

Kısacası; ülkemizde birçok kişi flash oyun sitelerinde zaman geçirmekte ve çoğu kişi bu siteler aracılığıyla geçim sağlamaktadır. Gelişime ayak uyduramayan oyun siteleri çökecektir ve şu anda yapılabilecek tek şey; mobil uyumlu flash oyun sitesi yapmaktır.

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın

Yorum ( 1 )
  1. hasim
    3 Ocak 2015 - 20:39
    Cevapla