Chappie

Chappie

Başrollerinde Dev Patel, Watkin Tudor Jones ve Yo-Landi Visser gibi ismlerin oynadığı, yönetmenliğini Neill Blomkamp’ın yaptığı, 2015 yapımı bilim-kurgu ve aksiyon türünde bir film. Aslında sadece başrol oyuncularını söyleyip diğer oyuncuları söylemezsek ayıp etmiş oluruz. Hugh Jackman, Jose Pablo Cantillo, Sigourney Weaver… Ayrıca ana karakterimiz Chappie’yi canlandıran Sharlto Copley’i es geçmeyelim. District 9 filmini izleyenler varsa Sharlto Copley’i hemen hatırlayacaklardır. Zaten District 9 filminin yönetmenliğini de yine Neill Blomkamp’ın yaptığını hatırlatayım.

Gelecekte şu anki polislerin yerini robot polisler alır. Şehirdeki tüm suçlarla artık bu robot polisler ilgilenmektedir. Bu robot polisleri icat eden Deon aynı zamanda yapay zeka üzerinde çalışmaktadır. Günlerdir yazdığı yapay zeka kodları artık stabil çalışmaktadır ve bu kodları bir robota yükleyip test etmek ister. Bir çatışmada hasar gören Droid 22 üzerinde deneme yapmak isteyen Deon robotla beraber suçlular tarafından kaçırılır ve yapay zeka kodlarını robota yükletirler. Dünyanın ilk düşünebilen ve hissedebilen ve adını Chappie koydukları bu robot artık bir tehdittir ve yok edilmesi gerekmektedir.

Hugh Jackman’ın bu filmde aslında çok da görünürde olduğunu söyleyemeyiz. Daha çok yan rollerde oynamış. Böyle olması da Hugh Jackman severleri üzebilir.

Filmde tamamen aksiyon işlemek yerine biraz da komedi ve hüzün ile harmanlamışlar. Küfür ise bazı bölümlerde oldukça bol. Türkçe dublaj izlerseniz belki anlamayabilirsiniz ama altyazılı olarak ailecek izlenecek bir film değil.

Film genel olarak güzel, sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Spoiler

Puanlama
Senaryo
6
Oyunculuk
7
Akıcılık
7
Görseller
7
Puan : 6.8
Benzer Yazılar
Cevap Bırakın

Yorum ( 3 )
 1. Sezen
  19 Eylül 2016 - 01:07
  Cevapla
 2. Timur
  25 Ekim 2016 - 02:28
  Cevapla
 3. Aysu Toprak
  4 Ocak 2018 - 20:44
  Cevapla