Emlak Programı İle İşinizi Kolaylaştırın

Bilgisayar hayatımıza öyle bir girmiş ki artık birçok alanda verilerimizi bilgisayara kaydediyoruz. Neredeyse bir bakkal (her ne kadar az kalsada) bile artık veresiye defteri tutmak yerine alacaklarını bilgisayara kaydeder oldu. Günümüz şartları artık bunu gerektiriyor.

Bir emlakçı düşünelim. Elinde bulunan gayrimenkulleri ve müşterileri bir deftere kaydetsin. Bir müşteri geldiği zaman müşteriye uygun gayrimenkulu defterden bulması belki dakikalar alacaktır. Veya bir müşteri aradığı kriterlere uygun ev bulamadı ama numarasını bırakmak istiyor. Numarayı deftere kaydetmek mi daha ciddi olur yoksa bilgisayara mı? Tabi ki bilgisayara kaydetmek sizi daha kurumsal ve işine önem veren biri olarak gösterecektir.

Emlak Programı

Peki bir emlakçı hangi emlak programını kullanmalı? İnternette bunun için ücretli ve ücretsiz bir sürü program bulunmakta. Ücretliler arasında her ne kadar kaliteli program bulmanız mümkün olsa da ücretsiz emlak programları arasında da kaliteli programlar bulabilirsiniz. Mesela usluer.org‘da paylaşılan emlak programı kullanabileceğiniz kaliteli emlak programlarından biridir. İçerisinde satılık konutları, alıcı ve satıcı müşteriler gibi verileri rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ayrıca detaylı arama formundan da aradığınız gayrimenkulu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca programı geliştirmek isteyen arkadaşlar için program açık kaynak kodlu olarak paylaşılmıştır. Üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar