Film İzlerken Aldığınız Keyfi Artıran Durumlar

Film izlemek ayrı bir keyif midir yoksa sosyal bir aktivite midir değişir ancak bir filmin ortalama 2 saat aldığı düşünüldüğünde, koskoca 2 saati  filmi izledikten sonra pişman olarak geçirmemek için; film izlerken ve izlemeden önce yapmanız gereken küçük ayrıntılar vardır. Bu şekilde hem iyi bir film izlemiş olursunuz, hem de izlediğiniz filmi daha güzel ve daha keyifle izlemiş olursunuz. Şimdi onlar hakkında kısaca bahsedelim.

Film seçmek şans işi değildir!

Öncelikle hangi filmi izlemek istediğinizi bilmiyorsanız, işiniz zor. Bunun için arkadaşlarınızdan, web sitelerinden, imdb, sinemalar.com yada film izle gibi sitelerden ilgi alanlarınıza göre seçim yapabilirsiniz. Birçok sitede puanlama sistemi olduğu içi kaliteli filmler hemen göze çarpabiliyor.

En iyi film seçme yöntemi, tavsiye filmlerdir. Tavsiye filmler; bireysel olarak zevkine güvendiğiniz kişilerden alınmalıdır.

Sinema

Örneğin;  son zamanlarda en çok izlenen filmlerden birisi; 2012 yapımı Gri Kurt filmidir. Bunun için internete Gri Kurt izle yazmak yerine daha spesifik bir arama yapmanız gerekiyor. Filmi altyazılı izlemek istiyorsanız; Gri Kurt altyazılı izle diye arama yapabilirsiniz yada Türkçe izlemek istiyorsanız; Gri Kurt Türkçe dublaj izle yazarak ilgili sitelere yönlenebilirsiniz. Çünkü; çoğu film sitesi, kategori olarak yayın verir. Kimisi altyazılı filmleri yayınlarken, kimileri Türkçe dublaj filmleri yayınlar. Bu yüzden doğru sitelere yönlenmeniz, kaliteli film izleme şansınızı arttırır.

Film izlemek için çaba sarf edin!

Film izlemek için çaba sarf etmek mantıksız gelebilir. Ama şunları bir düşünelim.

  • Eğer sinemada film izleyeceksek; izleyeceğimiz filmi en iyi gösterim yapabilecek sinemayı seçmeliyiz. Sinema salonlarını iyi seçmeliyiz. Gideceğimiz filmin seanslarını öğrenip, sinema salonunun en iyi yerini erkenden alacağız.
  • İnternetten film izleyecekseniz; kaliteli yayın yapan film sitelerini tercih etmelisiniz. Bir filmi 260p izlemek yerine en az 720P izlemek gerekiyor. Bu şekilde görüntü daha net ve kaliteli olarak gözükecektir. Unutmayın, filmin kalitesi ne kadar artarsa; göz zevkiniz o kadar artar ve filme doyumunuz yükselir.
  • Filmi izlemeniz gereken ortamda izleseniz, nasıl olur sizce? Düşünün, Gri Kurt filmi soğuk bir bölgede, uçaktan düşen insanların kurtlarla savaşı anlatılıyor. Bu tarz bir filmi, oda sıcaklığı 30 derece yerine 10 derece olan azıcık soğuk bir odada izlemek; filmden alınan tadı arttırır. İkinci bir örnek; sevgilinizle izleyeceğiniz bir filmde odayı romantikleştirmek; o filmden alınan tadı arttırır.

Tüm bu yukarıdaki şeyleri yaparak, film izlerken birazcık çaba sarf ederek; izlediğiniz filmden pişman olmazsınız.

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın