İcra Açık Arttırmalarına Genel Bakış

Her gün, birçok yerde neredeyse yüzlerce mal icra açık arttırmalarında satılmaya çalışılmaktadır. Bu icra açık arttırmalarında satılan malların değerleri piyasa değerlerinin son derece altında gerçekleşebilmektedir.

İcra ile el konulan mallar biran önce satılmaya çalışılır. Elde edilen geliş malların sahibinin borçlarının ödenmesinde kullanılır. El konulan malların saklanması ilave bir masraf gerektirdiği için bu tür malların uzun süre satılmadan bekletilmesi kimseye yarar sağlamaz.

icra

İcra açık arttırmalarından haberdar olmak zor değildir. Bu açık arttırmalar konusunda bilgi ve haber sağlayan birçok web sitesi bulunmaktadır. Bunlara sadece bir tuş tıklaması ile ulaşabilirsiniz.

İcra açık arttırmalarına katılmak isteyenlere yol gösterebilecek kimi rehber ilkeler aşağıda bulunmaktadır.

Bu tür açık arttırmalarda mallar büyük indirimlerle satılır. Örneğin, bir ev satın almak ile ilgilendiğinizi varsayalım. Bu durumda, ilk olarak gazetelerden ya da Internet sitelerinden açık arttırmaların tarihini öğrenirsiniz. Eğer bu bilgi sizin için yeterliyse doğrudan açık arttırmaya katılabilirsiniz. Ancak, dana önceden deneyiminiz yoksa ilk olarak bilginizi arttırmak daha doğru olabilir. İlk katıldığınız açık arttırmada hemen bir şeyler satın almaya kalkmayın. Bir süre açık arttırma prosedürünü ve diğer katılımcıların neler yaptığını izlemek daha doğru olabilir.

Yapmanız gereken diğer bir şey teklif vermeden önce teklif vereceğiniz ev hakkında olabildiğince fazla bilgi edinmektir. Yine bunun için de Internet’i kullanabilirsiniz. Ev fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerde yapacağınız araştırmalar size teklif vermeyi düşündüğünüz evin piyasa değeri hakkında sağlıklı bilgiler sağlayacaktır. Ayrıca evin teklif vermeden önce tadilat gerekip gerekmediğinden emin olmak için evin durumunu iyice kontrol etmeyi de ihmal etmeyin.

Benzer Yazılar