İngilizce Öğrenme Teknikleri

İyi şekilde İngilizce öğrenebilmek gerçekten zor bir şeydir ve tek başınıza çok kolay değildir. Her zaman üniversitede okuyanlara tavsiyem şudur mutlaka İngilizce öğren Bu vaziyet, yeni öğrenmeye çalıştığınız dersler ve konular içinde aynıdır. Öte yandan İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler ve ders alanlar doğru biçimde kanalize edilirse bu mümkün duruma gelebilir. Tam da burada sevgili öğrencilerimize bazı metotlardan bahsetmenin iyi bir şey olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki İngilizce öğrenme yöntemlerinden aklınıza ve mantığınıza uyanları uygulayabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek

Vaktinizi ayırın, Uygulamaya çalışın

İngilizce öğrenmek istiyorum diye haykıran herkesin etraflıca okumasını salık veriyorum. İngilizce öğrenmek ciddi anlamda çalışmayı ve vakit harcamayı gerektirir. Ne kadar az vakit harcarsanız yeni konuları ve yapıları kavramanız o kadar çok ileriye ötelenir. Şayet vakitinizi veremeyeceğiniz bir hal söz konusu ise İngilizce Öğrenmek adına başka bir zamanda faaliyetlere başlamanızı öneririz.

Ne kadar süre harcamalıyım?

Günlük anlamda en az iki veyahut üç saatinizi İngilizce öğren adamalısınız. Şahsınız için 1 İngilizce öğrenme zaman çizelgesi hazırlayın ve bu zaman çizelgesinden ayrılmadan çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. İnci nokta çabalamaktan sıkılmamaktan geçmektedir. Oysa ki devamlı olan tekrarlanaması lazım olan bahislerde çokda baları yakalayamadığnız aşikar Bunu kolaylaştıracak yöntemler geliştirmeliyiz. Sıkıcı uygulamalardan ziyade, sürekli uygulanabilir ve başarıya götüren yöntemleri tercih etmeliyiz.

Basit Konularla İşe Koyulun

İngilizce öğrenmek için en basit konularla yola çıkın; sayılar, karşılıklı tanışma, alfabe, yaş sorma,renkler ve haftanın günleri benzeri olabilir. Temel kelime dağarcığınızı geliştirin. ingilizceogreniyorum.org sitesinde 3-5 güne kadar İngilizce öğrenme seti biçimde tüm konu anlatımlarını ve daha çoğunu kapsayan dokümanlarla karşılaşabilirsiniz.Farzı misal İngilizce gramer çalışmak, tek başına kafi olmamaktadır.Bir takım ana başlıkları kavradıktan sonra okuma, dinleme ve yazma, konuşma pratikleri ile kendinizi geliştirmeniz lazım gelir. Kavrayabildiğiniz noktaları daha sonraları bakabileceğiniz bir tarafa not edin. Böyle yaparsanız, ara sıra geriye bakıp neler öğrendiğinizi kontrol etmeniz gerekebilir.

İngilizce Öğrenme Teknikleri

Etrafınızı İngilizce ile kuşatın

Olabildiğince öğrendiğiniz dil ile ilgili olmaya gayret edin. İngilizce öğrenme işine ara vermemeye gayret göstermeniz gerekmektedir. Yanınızda devamlı olarak bir kitap, gazete ,dergi gibi bir malzeme yer alsın. İngilizce çizgi film izleyebilirsiniz. Çizgi filimler miniklere göre olmasından dolayı ingilizce kelime sesletimleri diğer televizyon programlarına nazaran anlaması daha kolaydır.

İngilizce öğrenme teknikleri konusunda başvurulabilecek bir sayfa mutlaka deneyiniz.

Benzer Yazılar