Mükemmel İnsan Simgesi: Görsel Olabilmek

Gözünüz daima görsel olana doğru ilgi gösterir, dünya da gezilecekler listesi arasında en görsel ülkelerin veya bölgelerin isimlerini görürsünüz, dünyanın en işlek ve arzulanası caddeleri arasında ışıkların ve güzelliklerin öne çıktığı caddeleri görürsünüz, hayran bırakan ve çok kazanan işletmeler arasında görsel fabrikalar kuranları görürsünüz yâda dış görünüşü güzel bir karşı cinsten etkilenmeyen göremezsiniz. Kısaca başarı nedir derseniz; birilerinin gözüne hoş gelebilmektir diyebiliriz.

Başarı

Başarı, istediğiniz bir durumu hayata geçirebilmek olarak düşünelim. Bireysel mutluluğunuz da, hayatınızda ne kadar görsel olabildiğinizle alakalı. Kendini kendinize yetecek durumlarda belki bu pasif kalabilir ancak karşı cinsten bir şey bekliyorsanız; buna muhakkak ihtiyacınız olacaktır. Hangi konularda görsel olmanız gerektiğine kısa birkaç örnek verelim:

  • Veznede işinizi çabuk halletmek için.
  • Dolu bir belediye otobüsünde, kendinize yer bulabilmek için.
  • Ekmek kuyruğunda öne geçmek için.
  • İşe girmek için.
  • Kız/erkek arkadaş edinmek için.
  • Birini tavlamak için.
  • Toplum içinde sivrilmek için.

Çok çeşitli örnekler verilebilir. Yukarıdaki çoğu örnek; bireyin kişisel özgüveni ile alakalı bir durum olabilir ancak görsel insan olduktan sonra; özgüven geliştirme, aşırı süslenme ya da saçma hareketler yapma gibi dertleri olmayacak. Ama görsel insan olmak nedir?

Görsel Olmanın Anlamı

Kılık kıyafet düzenliği, iyi bir kombin yapmak, güneş gözlüğü takmak, makyaj yapmak yâda temiz bir bedenle dışa çıkmanın görsel olmakla ne kadar çok alakası vardır bilinmez ama etkisi olduğu apaçık. Ancak bu belirtilen durumların çoğunu yapan onca kişi varken, arasından nasıl sıyrılacaksınız? İşte gerçek bu: farklılık!

Farklılık; temelde iki şeyle başlar: düşüncede zeki olmak ve eylemde zeki olmak. Bu da beyin gücü ile olmaktadır. Düşüncede zeki olmak ile anlatılmak istenen; güneş gözlüğü takmak değil yâda en kaliteli kıyafeti giymek değil.  Kitap ile, düş ile, söz ile, laf ile ön plana çıkıp kendini belli etmektir.

Eylemde zeki olmak ise; birçok duruma dayanır. Örneğin; bir erkeğin en etkileyici yanı; duruşu ve yürüyüşündeki özgüvendir. Omuzların çökmüş, endişeli bir şekilde karşındaki kişiye gidersen; seni çok dikkate almayacağı kesindir. Ancak dik bir yürüyüş, özgüvenli bir yürüyüş; karşındakini çokça etkiler.

Kısacası; olağan bir şeyi farklı olarak görmek yerine; karşınızdakini hipnotize edici fiziksel eylemleri hayata geçirin. Bunu görsel olarak yapın. İşte o vakit, sihre gerek yok.

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın