Sanal Alemin Dedikoducusu

Hafta sonları hatta bazen hafta içi dahi rastladığım magazin programlarını siz de bilirsiniz. Kimin kiminle, nerede, ne yaptığını anlatan bu programları başından beri saçma buldum. İnsanların daha doğrusu ünlü diye adlandırdığımız kişilerin özel hayatına müdahale etmek ve bu müdahaleyi izlemek pek de hoş değil.

Bu yazı nereye gidiyor diyeceksiniz değil mi? :) Birkaç ay önce “Sanal Alemin Dedikoducusu!” adlı sloganla açılan Magozin’den bahsedeceğim ancak bahsetmiş olduğum magazin programlarından apayrı bir yerde yer aldığını da söylemeden edemeyeceğim. Magozin, kendi ağzıyla “Hülya Avşar’dan, Beren Saat’ten, Kıvanç Tatlıtuğ’dan, Ali Taran’dan bahseden bir magazin blogudeğildir. Bize ne elalemin aşkından? Biz sanalın aşkına bakıyoruz, kim kiminle anlaşmış, hangi site temasını değiştirmiş, hangi site kapanmış hiç bu tür soruların dedikodusunu yapmadınız mı?” bu şekilde açıklıyor.

Magozin‘i bu kadar çok sevmemin diğer sebebi ise bu fikrin sahibi; Nurçin. Nurçin henüz 13 yaşında olmasına rağmen bu kadar güzel işlerde yer alma sı hem beni hem de bütün internet kullanıcılarını mutlu ediyor. Hatta Magozin’i o kadar çok sevdim ki Nurçin’e tema konusunda da elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım.

Magozin’i sevdiğimi söylüyorum ancak ne yalan söyleyeyim pek güncel olamaması da beni üzüyor. Sonuçta harika bir proje, alan adı ve teması var ancak pek aktif değil. Nurçin, bunun sebebinin Magozin’i tek başına yürüttüğünden ve öğrenci olduğundan kaynaklandığını söylüyor. Biraz da haklı diyebilirim.

Böyle başarılı bir projeye siz de destek vermek isterseniz hem ben hem de Nurçin eminim çok mutlu olur. :) Destek vermek için Twitter ile Facebook sayfalarını kullanabilirsiniz. SOn olarak Magozin’e yakalanmamaya da dikkat edin. :)

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın

Yorum ( 2 )
  1. MeCa
    24 Mayıs 2012 - 22:47
    Cevapla
  2. Çağrı
    22 Haziran 2012 - 08:53
    Cevapla