Ukash Kart

Ukash Kartı Nasıl Temin Ederim?

Ukash kart dünyada ve Türkiye’de sıklıkla kullanılan bir alternatif ödeme aracıdır. 2010 yılından itibaren Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan bu ödeme sistemi son yıllarda sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Bu kartın kullanımı kredi kartı kadar yayın olmasa da kullanıcılar kişisel bilgilerini paylaşmaktan korktuğu için bu ödeme sistemini tercih etmektedirler. Genelde bu kartın kullanım alanları Türkiye de sınırlı olsa da yurt dışında oldukça farklı alanlarla kullanılabilirliğe sahiptir. Ukash kartı temin etmek için Türkiye de hizmet gösteren kurumsal sitelerden faydana bilirsiniz. Bu siteler kurumsal kimliğe sahip olması gerekmekte ve yasal yani ukash genel merkezinin belirlediği ana bayi ( reseller ) olması gerekmektedir. Bu sitelerin iletişim bilgilerinde gerekli kurumsal kimlik bilgileri yer almaktadır. Bu bilgiler önemlidir çünkü piyasada çok fazla dolandırıcı siteler yer almaktadır. Buralardan işlem yapmama özen gösteriniz.

Ukash kart Nedir?

Ukash kart bir ön ödemeli kart sistemidir. Dünyada pek çok site tarafından aktif olarak kullanılan bir online ödeme sistemi olan bu kart 19 haneli bir pin sistemi ile geçerliliğini sağlamaktadır. Smart vouncher adlı firma 2006 yılında piyasaya sürdüğü bu kart ile pek çok insan hiçbir kimlik bilgisi sitelerle paylaşmadan hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirebilmektedir. Türkiye’de de satışı yapılan bu kart kullanıcılarına 19 haneli bir pin numarası olarak verilmektedir. 19 haneli pinin yanında kartın tutarı yani 10 – 20 – 50 – 100 gibi € euro para birimi değerler verilir. Önce pin numarasını daha sonrasında değeri yani tutarı yazıp ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ukash Kartımı Nakite Çevirebilirmiyim?

Ukash kartı nakit paraya çevirme işlemine ukash bozdurma denir. Şuan pek site ukash bozdurma işlemi yapıyoruz desene bunların birçoğu dolandırıcı sitelerdir. Dolandırıcı siteler hiçbir telefon ya da adres bilgisi içermez. İçerse de bu telefon ve adres bilgileri sahtedir ve bir geçerliliğe sahip değildir. Bu yüzden bu tarz sitelerden uzak durmak gerekmektedir. Ukash kartı nakit paraya çevirme işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Mesela ödeme yapmak için yetkili ve yasal satıcıdan 50€ kart aldınız. Bunu mesela facebook gibi bir siteden 40€ kadarını kullandınız. Geriye 10€ kaldı. Bu kartı kullanacak yer bulamadınız bunu kart aldığınız siteye giderek geri iade adı altında teslim edebilirsiniz. Yetkili site sizden 10€ değerindeki kodu alır ve kontrol eder eğer herhangi bir sorun yok ise en geç 15 dk içerisinde vereceğiniz  hesap numarasına paranız yatmaktadır.

Benzer Yazılar