Yeni Kombi Kazanınız için Olası En Düşük Fiyat

Merkezi ısıtma ve sıcak su sağlama işlevlerini aynı anda sağlayan kombi kazanlarından satın alacaksanız, aşağıdaki ipuçları size en iyi fiyatı bulmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Her gün binlerce kombi satılmaktadır. Esasen evinize yeni bir kombi tesis edilmesi epey yüksek bir gider anlamına gelir. Kombi satın alanların çoğu bu ihtiyaçlarını ekonomik olarak en uygun biçimde tedarik etme peşindedir.

Kombi Kazanı

Tüketiciler için iyi haber kombi kazanı piyasasının son derece rekabetçi bir piyasa olmasıdır. Birçok kombi üreticisi ve satın alınan kombilerin tesisatı ile uğraşan çok sayıda firma vardır. Kaliteden fedakarlık etmeden çok iyi fiyatlar alma konusunda geniş imkanlar vardır.

Yeni Kombi Kazanı için En Uygun Fiyat

En iyi fiyatın alındığından emin olmak için mümkün olduğunca fazla yerden, en azından 3 muhtemelen 5 ya da daha fazla yerden teklif alınmalıdır. Satış noktalarının çoğu ayrıca tesisat işlemi de sağlamaktadır. Eğer mümkünse sadece cihaz için ve cihaz artı tesisat için ayrı ayrı fiyat alın. Sadece kombiyi satın alıp tesisatı başka yerde yaptırmayı düşünüyorsanız Internet üzerindeki satış noktaları çok uygun fiyatlar sunabilir. Buralarda araştırma yaparak farklı modeller için fiyatlar alabilirsiniz.

Kombiyi ayrı satın almanız durumunda kurulum için yukarıdaki gibi farklı yerlerden fiyatlar almalısınız. İlk önceliğiniz düşük bir fiyat almak olduğu için kurulum tarihi gibi konularda esnek olmalısınız. Tesisatçılar işlerinin düşük olduğu bir andaki tesisatlar için daha uygun fiyatlar verebilir.

Gerek cihaz gerek tesisat konusunda pazarlık yapılacaksa bunu uygun bir yöntemle yapılması daha iyi olur. Örneğin, “Fiyat düşündüğümün biraz üzerinde” ya da “Masrafı düşürmenin bir yolu yok mu?” gibi bir ifade sonrası gelen cevaba göre ödemeyi düşündüğünüz fiyatlara yakın fiyatlar elde etmeye çalışabilirsiniz.

Benzer Yazılar