Yüz Tiplerine Uygun Güneş Gözlüğü Seçimi

Moda Mislina

Yaz ayları genelde olmak üzere belki de en sık kullanılan aksesuarlar güneş gözlükleri. Aynı zamanda seçimi en zor olan aksesuar da güneş gözlüğü. Her yüz tipine uygun olan ya da olmayan güneş gözlükleri mevcut. Bunları bilerek, bilinçli bir şekilde alınan güneş gözlüğü ile güzelliğinize güzellik, şıklığınıza şıklık katmanız mümkün.

Bayanlar kadar erkekler için de önemli bir seçim erkek güneş gözlüğü seçimi. Bayanlar gibi erkekler de yüz tiplerinin nasıl olduğunun bilincine vararak güneş gözlüğü konusunda bir seçim yapmalılar. Peki, ama hangi yüz tipine hangi modeller yakışır? Bayan güneş gözlüğü seçimi için dikkat edilmesi gereken özellikler neler hep birlikte inceleyelim. Öncelikle işe yüz tipinizin nasıl olduğunu bilerek başlamalısınız ki ona uygun bir güneş gözlüğü seçimi yapabilesiniz. Oval yüz tipine sahip iseniz orantılı bir yüz hattına sahipsiniz demektir. Çok şanslısınız! Sizlere hemen hemen her model güneş gözlüğü yakışacaktır.

Yuvarlak yüz tipine sahip bir bireyseniz yüzünüzü uzun ve de ince gösterecek modeller seçmeye özen göstermelisiniz. Seçeceğiniz güneş gözlüğünün çerçevesi yüzünüzün en geniş kısmıyla aynı genişlikte olmalı. Kare ve dikdörtgen gibi köşeli modelleri tercih etmeniz sizin için daha güzel olacaktır. Özellikle yuvarlak hatlı modellerden kaçınmalısınız. Kare yüz tipine sahipseniz köşeli yüz hatlarınız vardır. Bunun için de yuvarlık hatlı güneş gözlükleri tam size göre. Yüz tipinizin ne olduğunu bilerek size en çok yakışacak modeli seçebilir, güneş gözlüklerinizi gururla taşıyabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın